• 6 Mart 2019 , Çarşamba
  • 0 Yorum
  • Emlak

Kış dekorasyonu için 5 fikir

Kış dekorasyonu sanıldığı kadar zor değil! Soğuk kış günlerinde birkaç kolay adımla evde daha sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz.


Dışarı çıkmanın zor olduğu, evde daha çok vakit geçirilen bu mevsimde, huzurlu ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Battaniyeler, rengarenk kilimler, kozalaklar ve kokinalarla evinizi muhteşem bir şekilde dekore edebilirsiniz.İşte 5 keyifli adımda evinizi kışa hazırlamanın kolay yolu…


1. Yumuşak kumaş ve battaniyeler

Soğuk kış günlerinin kurtarıcısı olan battaniyeler ve yumuşak kumaşlarda birçok seçeneğiniz var. Özellikle son yıllarda sıkça tercih edilen diz battaniyeleri, ısıtmanın yanı sıra hoş bir dekor objesi olarak da evlerde yerini alıyor. Bu yumuşacık pamuklu battaniyeler, kışın vazgeçilmezlerinden biri. Diğer yandan yumuşak, rengarenk ya da örgü kırlentler kışın vazgeçilmezlerindendir. Kırlent seçimi yaparken mobilyanızı da göz önünde bulundurmayı unutmayın!2. Ahşabın sıcaklığı

Kışın elementi kesinlikle ahşaptır! Ahşabın sıcaklığı kışın soğuk günlerinde hemen evinizi saracaktır… Kullanışlı ve rahat olan ahşap, görünüm olarak da evinizin ortamına güzel bir hava katacaktır. Evinizde ahşaba masa, sehpa, sandalye, ayna, raf, TV ünitesi ya da farklı bir şekilde yer verebilirsiniz.


3. Halı ve kilimler geri dönüyor

Halı ve kilimler kış aylarının gelmesiyle birlikte yeniden evlerde yerini alıyor. Rengârenk halı ya da kilimler evinize farklı bir hava katarken, yünlü ürünlerle ortamın sıcaklığını da artırabilirsiniz.


4. Doğal aksesuarlarla dekorasyon

Kış dekorasyonu için vazgeçilmez olan şeylerden biri de kozalak ve kokinalardır… Kozalakları isterseniz spreyle boyayabilir isterseniz de olduğu gibi bir sepetin içinde masanızda ya da kapı süsünde kullanabilirsiniz.Kış aylarında yetişen ve yılbaşı çiçeği olarak da bilinen kokinalar da evinize renk katacaktır. Bakımı kolay olan ve sürekli sulama gerektirmeyen kokinaları vazo içinde olduğu gibi kapı süsü olarak da kullanabilirsiniz. Bakımı zahmetsiz olan kokina rengiyle de evinize canlılık katacaktır.


5. Şamdan ve mumluk

Şamdan ve mumluklar kışın evinizde sıcak bir ortam oluşturmanız için size yardımcı olacaktır. Şamdanlar daha klasik evlerin tercihi olurken, farklı renk ve şekillerdeki mumluklar evi daha rahat olanlar için vazgeçilmez olacaktır.


Kaynak:

https://www.zingat.com/blog/evde-kis-dekorasyonu-icin-5-fikir/

Bess