• 19 Mayıs 2023 , Cuma
  • 0 Yorum

EVİNİN DEĞERİNİ ARTTIRMAK İSTEYENLERE ALTIN DEĞERİNDE BİLGİLER

Bess |

Hedef Kitle

Gayrimenkulünüzü satmadan ya da kiralamadan önce hedef kitlenizi iyi belirlemeniz gerekir.

Eviniz öğrenciye mi, çocuklu aileye, bekar bireylere mi yoksa yeni evli çiftlere mi hitap ediyor? Hedef kitlenizi belirledikten sonra evin içinde değişikliğe gidebilirsiniz.


Boya Badana

Evinizdeki kiracı çıktıktan sonra yeni kiracı bulmadan önce mutlaka boya badana işine girişmelisiniz. Aynı durum evini satacak mülk sahipleri için de geçerli.

Temiz Görünüm

Eğer evinizin inşaatı yeni tamamlanmışsa içinde mutlaka inşaat kiri bulunacaktır. Evinizin yeni sahiplerini aramaya koyulmadan önce mutlaka evde detaylı bir temizlik yaptırın.


Renk Seçimine Dikkat

Rengarenk duvarlar bazı alıcıların dikkatini çekse de kiralamayı veya satmayı düşündüğünüz evde sade renkler kullanmaya dikkat edin.


Banyo ve Mutfağa Dikkat!

Bir evin en önemli yerleri banyo ve mutfağıdır. Alıcılar ev almadan önce ilk olarak banyo ve mutfağa dikkat eder. Bu nedenle banyo ve mutfak tesisatının sağlam olduğundan emin olmanız gerekir.


Tesisat

Evinizi satışa çıkarmadan önce elektrik, su ve doğalgaz tesisatını elden geçirin. Her alanda ustalar çağırarak evin tesisatını kontrol ettirebilir, böylece evin yeni sahiplerini mağdur olmaktan kurtarabilirsiniz.


Bahçe Düzenlemesi

Eğer bahçeli bir eviniz varsa evin içine gösterdiğiniz özenin aynısı bahçeye de göstermeniz gerekecek. Bahçenin çimlendirmesini ve çiçeklendirmesini doğru zamanlarda ve uzmanlarla birlikte yapmalısınız.


Yalıtım

Evin ısı ve ses yalıtımı varsa değeri de artacaktır. Isı yalıtımı sayesinde kış mevsimini daha az fatura ödeyerek daha sıcak bir evde geçirebilirsiniz. Ses yalıtımı sayesinde de gürültülü komşuların sesini ve sokaktan gelecek araba seslerini engelleyebilirsiniz.

Bess